از حضور چشمگیر اصلاح‌طلبان و بازیگر زن جوان در اولین روز ثبت‌نام انتخابات شوراها تا پاسخ ساعی به انتقادات

گردآوری پورتال رهتا :

اولین روز ثبت نام پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز اول ثبت‌نام نامزدهای شورای شهر و روستا شهرستان تهران در حالی آغاز شد که در ساعات ابتدایی ثبت نام، با وجود بارش شدید باران در پایتخت، بیش از یکصد نفر در محل ستاد ثبت نام پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا حضور پیدا کردند.

در این رابطه عیسی فرهادی، فرماندار تهران در دقایق اولیه ثبت نام که در محل حاضر شد بود در گفت‌وگو با ایلنا این حضور گسترده نامزدها را نوید دهنده برگزاری انتخاباتی پرشور در اردیبهشت ماه سال جاری توصیف و اعلام کرد که در هیچ یک از چهار دوره گذشته در روز اول ثبت نام چنین جمعیتی در دقایق اولیه مراجعه نکرده بودند.

در روزهای گذشته محمدرضا عارف؛رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و گروها و جریان‌های مختلف جریان اصلاحات در اظهارنظرها و بیانیههای خود خواستار حضور افراد شایسته، متخصص و متعهد به ویژه زنان و جوانان برای ثبت نام در دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا شده بودند، چهره‌های اصلاح طلب از همان دقایق اولیه در فرمانداری تهران حاضر و برای رقابت در این انتخابات نام نویسی کردند. 

جدا از ثبت نام برخی از اعضای فعلی شورای شهر تهران از جمله محمد حقانی، عبدالحسین مختاباد، هادی ساعی، علی صابری، غلامرضا انصاری، برخی از چهره‌های سیاسی، فرهنگی و هنری نیز با حضور در ساختمان فرمانداری تهران، اقدام به ثبت نام کردند.

شهربانو امانی، ابراهیم اصغرزاده، ابراهیم امینی، رحمت الله خسروی، مرتضی الویری، مهدی نادمی از جمله اصلاح‌طلبان و بیتا سحرخیز بازیگر سینما و مجید سرسنگی مدیرعامل سابق خانه هنرمندان از چهرهای فرهنگی و هنری بودند که در اولین روز ثبتنام نامزدهای پنجمین انتخابات شوراهای شهر و روستا نام‌نویسی کردند.

شهاب‌الدین چاوشی، رییس ستاد انتخابات استان تهران که پیش از ظهر امروز از محل ثبت نام بازدید کرد در جمع خبرنگاران گفت: ۱۹ شهر دارای کرسی‌های ۷ الی ۹ نفره واجد شرایط برای انتخابات الکترنیکی هستند.

او یادآور شد: در ۴۲ شهر حوزه تهران شورا تشکیل می شود و در  ۳۲ نقطه عشایری باید برای آن صندوق پیش بینی شود. ۶۲۰۰ صندوق اخذ رای در کل برای استان تهران پیش بینی شده که بخش اعظم آن را برای حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات است.

در حاشیه اولین روز نام نویسی برخی از این نامزدها در جمع خبرنگاران حاضر شدند تا با ارائه سوابق خود، به سوالات خبرنگاران هم پاسخ دادند. عبدالحسین مختاباد، عضو شورای شهر تهران در خصوص شایعه هایی در خصوص اینکه اطلاح طلبان به دنبال شهردار شدن مهرعلیزاده و محسن هاشمی هستند این خبر را رد کرد و در مورد لیست اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات شورای شهر گفت: جناح اصلاح‌طلب، جریان نزدیک به دولت و کارگزاران تاکنون سعی کرده‌اند رفتار بخردانه‌ای داشته باشند. 

او تاکید کرد: اصلاح‌طلبان تاکنون برای بستن لیست و انتخاب شهردار جلسه‌ای نداشتند.

محمد حقانی، عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات شوراها با لیست ۲۱+۱ امید وارد عرصه رقابت می‌شوند و ارئه دو لیست از سوی اصلاح طلبان بعید است.

هادی ساعی دیگر عضو کنونی شورای شهر تهران نیز نمره قبولی به عملکرد شورای چهارم داد و درباره انتقاداتی که به عملکرد ورزشکاران عضو شورای شهر تهران می‌شود گفت که سیاسیون فکر می کنند ورزشکاران و چهره های محبوب جای آنها را تنگ کرده اند.

او در پاسخ به ایلنا که اعضای کنونی در مبارزه با تخلفات شهرداری بعضا کوتاهی هایی کرده اند گفت که نظارت آنها جلوی استخدام در شهرداری تهران را گرفته است.

در محل ثبت‌نام نامزدها سفر هفت سینی چشیده شده بود و پس از تحویل سال افراد حاضر عید را به یکدیگر تبریک و برای همدیگر آرزوی سلامتی و موفقیت کردند.

علی‌اصغر ناصربخت رییس ستاد انتخابات شهرستان تهران نیز در پایان ساعت ثبت‌نام اعلام کرد که در روز اول ثبت‌نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در شهرستان تهرانی، ری و شمیرانات ۲۵۳ نفر در محل حاضر و از این تعداد نام نویسی ۱۷۲ نفر قطعی شده است.